مدیران خودروعصر اعتبار

طرح بهینه سازی رایگان موتورخانه‌ها در دستور کار دولت

عصر ساختمان- معاون وزیر نفت در امور گاز، از بررسی طرح بهینه سازی رایگان موتورخانه‌ها در هیئت دولت خبر داد و گفت: جزئیات این طرح بزودی اعلام خواهد شد.

طرح بهینه سازی رایگان موتورخانه‌ها در دستور کار دولت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از صداوسیما، حسن منتظر تربتی افزود: بعد از توسعه گاز رسانی، اولویت ما بهینه سازی مصرف گاز است بنابراین طرحی به هیئت وزیران داده ایم که براساس آن بتوانیم موتورخانه‌های منازل مردم را بدون اعمال هزینه‌های اضافی و بصورت کاملا رایگان بهینه کنیم.

  وی اضافه کرد: در این طرح با مراجعه با منازل مردم، موتورخانه‌ها و تجهیزات آن را بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای اصلاح خواهیم کرد و پیش بینی می‌کنیم این اقدام نقش موثری در کاهش مصرف گاز خواهد داشت.

  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین از طرح رایگان شدن بخشی از گاز مصرفی خانواده‌های کم مصرف خبرداد و گفت: بدنبال آن هستیم تا اگر خانواری کمتر از مقادیر معمول سال‌های گذشته، گاز مصرف کرد، تا 30 درصد تخفیف بگیرد.

  تربتی با اشاره به اینکه هم اکنون صدور قبوض کاغذی گاز با همکاری مردم متوقف شده است افزود: از محل چاپ نکردن و توزیع قبوض کاغذی، 85 میلیارد تومان صرفه جویی داشته ایم.

  معاون وزیر نفت با بیان اینکه افزایش تولید در میدان پارس جنوبی، سبب شده تا بخش زیادی از نیاز کشور به انرژی از طریق گاز رفع شود گفت: هم اکنون بخش زیادی از نیاز نیروگاه‌ها را با گاز تامین می‌کنیم که این مسئله علاوه بر اینکه به حفظ محیط زیست کمک کرده، درآمد‌های ارزی کشور را هم افرایش داده است، زیرا ما را از یک وارد کننده گازوئیل به یک صادر کننده این فرآورده تبدیل کرده است.

  وی با بیان اینکه از محل جایگزینی گاز به جای نفت سفید و گاز مایع نیز صرفه جویی‌های زیادی انجام شده است افزود: مجموع افزایش تولیدی که در پارس جنوبی رخ داده معادل 2 میلیون بشکه نفت در روز است و این افزایش تولید در کنار توسعه گاز رسانی باعث شده تا کشور از تردد 2 میلیون تانکر نفت سفید در شهر‌های مختلف بی نیاز شده و همچنین 3 میلیون و 200 هزار کپسول گاز مایع از رده خارج شود.

  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: افزایش تولید در پارس جنوبی، باعث افزایش صادرات نیز شده و هم اکنون ایران مقادیر قابل توجهی گاز به کشور‌های عراق، ترکیه، ترکمنستان و آذربایجان صادر می‌کند.

  وی تاکید کرد: از سال 92 تاکنون و با افزایش تولید در پارس جنوبی، صادرات گاز کشور 88 درصد رشد داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی