مدیران خودروعصر اعتبار

ساخت آسمان خراش به شکل گل ارکیده در هنگ کنگ

عصر ساختمان- تازه ترین آسمان خراش در حال ساخت در هنگ کنگ با الهام از ظاهر گل ارکیده طراحی می شود. این آسمان خراش در قلب مرکز تجاری این شهر ساخته می شود.

ساخت آسمان خراش به شکل گل ارکیده در هنگ کنگ
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، آسمان خراش هنگ کنگ به شکل گل ارکیده، ظاهری شبیه به غنچه این گل دارد و در طراحی آن از مواد سازگار با محیط زیست تا حد امکان استفاده می شود.

  در ساختمان یادشده از سیستم مدیریت هوش مصنوعی برای بهبود فرایند تصفیه هوا استفاده می شود. همچنین سیستم یادشده به ساکنان ساختمان امکان می دهد تا مسیری را تا مقصد طی کنند که نیازی به لمس هیچ دستگیره ای یا دکمه هیچ آسانسوری نداشته باشد.

  ارتفاع این آسمان خراش که 2 ماری رود نام دارد به حداکثر 190 متر می رسد و 36 طبقه آن روی زمین و 5 طبقه آن در زیر زمین قرار دارد. همچنین فضای سبز کافی در نقاط مختلف این آسمان خراش در نظر گرفته شده است. برای مشاهده نمای شهر از بالا نیز فضاهای خاصی پیش بینی شده است.

  بخش زیادی از مصالح این آسمان خراش را مواد بازیافتی تشکیل می دهد و نمای بیرونی آن نیز به گونه ای طراحی می شود که از مقاومت کافی در برابر وزش باد و توفان برخوردار باشد و نیاز به دستگاه های سرمایشی و گرمایشی نیز کاهش یابد. تنظیم مقدار دما و رطوبت در این ساختمان نیز به طور هوشمند صورت می گیرد. زمان تکمیل و افتتاح این ساختمان هنوز مشخص نشده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی