مدیران خودروعصر اعتبار

جزئیات اقساط و نرخ سود وام های مسکن ۹ گانه + جدول

عصر ساختمان- در حالی که شورای پول و اعتبار با پرداخت انواع وام‌های مسکن موافقت کرده، اما به دلیل سختی شرایط دریافت آنها، بسیاری از مردم امکان دریافت این تسهیلات را ندارند.

جزئیات اقساط و نرخ سود وام های مسکن ۹ گانه + جدول
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، معاون وزیر علوم اخیراً از مصوبه 23 دی ماه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش وام مسکن اعضای هیئت علمی از 250 به 500 میلیون تومان خبر داده است.

  وی همچنین از تصویب اعطای وام 200 میلیون تومانی ودیعه مسکن به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در شورای پول و اعتبار سخن به میان آورده است.

  دی ماه امسال همچنین بانک عامل بخش مسکن سقف‌های جدید تسهیلات مسکن ایثارگران در تهران تا 160، شهرهای بالای 200 هزار نفر تا 120، سایر شهرها 100 و روستاها 60 میلیون تومان را به شعب این بانک ابلاغ کرده است.

  بر اساس تصویب هیئت دولت، تسهیلات مسکن ایثارگران با نرخ سود 4 درصد و بازپرداخت 20 ساله اعطا خواهد شد.

  بنیاد ملی نخبگان نیز با تصویب شورای پول و اعتبار تا 300 میلیون تومان و دوره بازپرداخت 5 تا 15 ساله بر اساس نرخ سود و دوره بازپرداخت مختلف، به اعضای این بنیاد وام خرید مسکن می‌دهد.

  هیئت دولت همچنین امسال وام مسکن بازنشستگان را در تهران 50 میلیون تومان و در سایر شهرها و روستاها 40 میلیون تومان تعیین و نرخ سود این تسهیلات را در تهران 9 درصد، شهرهای بالای 200 هزار نفر 7 درصد و در سایر شهرها و روستاها 4 درصد با دوره بازپرداخت 10 ساله اعلام کرد.

  چند بانک خصوصی نیز تسهیلات متفاوتی در بخش مسکن پرداخت می‌کنند:

  یک بانک خصوص 50 میلیون تومان وام مسکن در صورت سپرده گذاری 4 ماهه همین مبلغ با نرخ سود 13 درصد، بازپرداخت 3 ساله و اقساط 1 میلیون و 700 هزار تومانی پرداخت می‌کند.

  یکی دیگر از بانک‌های خصوصی، تسهیلات خرید مسکن 200 میلیون تومانی با ترهین سند ملک، بازپرداخت 5 ساله، نرخ سود 18 درصد، انسداد 22 درصد مبلغ وام تا پایان دوره بازپرداخت و اقساط 5.5 میلیون تومانی پرداخت می‌کند.

  یک بانک خصوصی هم 20 میلیون تومان وام مسکن با سپرده گذاری 3 ماهه 100 میلیون تومان با نرخ سود 18 درصد، بازپرداخت 3 ساله بدون انسداد بخشی از وام و اقساط 7.7 میلیون تومانی اعطا می‌کند.

  یک بانک خصوصی دیگر 750 میلیون تومان وام خرید مسکن با ترهین سند ملک، بازپرداخت 5 ساله، انسداد 91 میلیون تومان از مبلغ وام تا پایان سال پنجم و اقساط 19 میلیون و 45 هزار تومانی به مشتریان پرداخت می‌کند.

  اینها غیر از تسهیلاتی است که بانک عامل بخش مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم به متقاضیان فردی و زوجین و با سپرده گذاری یک ساله 40 و 80 میلیون تومانی و اعطای تسهیلات 80 و 160 میلیون تومانی پرداخت می‌کند.

  بانک مذکور و همچنین بانک ملی از محل اوراق تسهیلات مسکن نیز وام‌های 100 و 200 میلیون تومانی با نرخ سود 17.5 درصد به متقاضیان واگذار می‌کنند. ضمن اینکه بانک عامل بخش مسکن، وام مسکن جوانان تا سقف 400 میلیون تومان با نرخ سود 9 درصد و با شرایط خاصی اعطا می‌کند.

  جدول کامل انواع تسهیلات مسکن-مصوب شورای پول و اعتبار (اعداد به تومان)

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی