مدیران خودروعصر اعتبار

۱۲هزار خانه در قالب طرح ویژه مسکن روستایی در گنبدکاووس ساخته شد

عصر ساختمان- مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: تاکنون ۱۲هزار خانه در این شهرستان با استفاده از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی ساخته شد.

۱۲هزار خانه در قالب طرح ویژه مسکن روستایی در گنبدکاووس ساخته شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایرنا، ولی‌الله رضایی روز دوشنبه اظهارداشت: طرح ویژه مسکن روستایی برای تمام 200 روستای گنبدکاووس و شهر اینچه برون به دلیل داشتن جمعیت زیر 25 هزار نفر قابل اجراست و برای هر خانوار متقاضی 400 میلیون ریال وام پنج درصد با مدت بازپرداخت 15 ساله  و با ضمانت زنجیره‌ای داده می‌شود.

  وی افزود: بنیاد مسکن از نظر پرداخت تسهیلات در قالب این طرح مشکلی ندارد و از زمان آغاز اجرای این طرح از سال 84 تا کنون حدود 12 هزار باب خانه در گنبدکاووس ساخته شده است.

  مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنبدکاووس تاکید کرد: بیشتر متقاضیان به دلیل داشتن مشکل ضامن در گرفتن وام مسکن روستایی دچار مشکل شده‌اند و بر این اساس از بانک‌ها تقاضا داریم در صورت امکان همکاری بیشتری داشته باشند.

  رضایی پیشگیری از بروز خسارات ناشی از حوادث از جمله سیل و زلزله را از مهمترین دلایل اجرای طرح ویژه مسکن روستایی عنوان کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود 500 خانه از این محل در روستاهای گنبدکاووس ساخته شده است.

  وی ادامه داد: با توجه به اهمیت استحکام بناهای ساخته شده، مهندسان ناظر در پنج مرحله از روند احداث منازل بازدید می‌کنند و در کنار آن بنیاد مسکن نیز نظارت عالیه بر عملکرد این مهندسان دارد.

  مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنبدکاووس اضافه کرد: 30 دفتر نقشه‌کشی با حضور مهندسان معماری و عمران در سطح شهر ایجاد شده تا نقشه‌های علمی با استحکام بالا و هزینه کم برای مردم مناطق روستایی طراحی کنند.

  شهرستان گنبدکاووس با 380 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی