مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر راه و شهرسازی:

واگذاری ۲ مجموعه ۱۰ هزار واحدی مسکن مهر پردیس طی روزهای آینده

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی گفت: طی روزهای آینده دو پکیج ۱۰ هزار واحدی مسکن مهر در شهر جدید پردیس به مردم واگذار خواهد شد.

واگذاری ۲ مجموعه ۱۰ هزار واحدی مسکن مهر پردیس طی روزهای آینده
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، وزیر راه و شهرسازی در مصاحبه با رادیو گفت: این وزارتخانه با برنامه اقدام ملی برای تولید مسکن قصد دارد جریان پایدار تولید مسکن را در کشور محقق کند.

  محمد اسلامی افزود: مسکن یکی از دغدغه ‌های اصلی مقام معظم رهبری، دولت و مردم کشور است.

  وی همچنین اظهارداشت: وزارت راه و شهرسازی به دنبال این است که جریان تولید مسکن را در جهت پاسخگویی به نیاز واقعی جامعه به یک امر پایدار در کشور تبدیل کند. البته لازمه این کار اعتمادسازی لازم بین توسعه‌ دهندگان، انبوه‌ سازان و مردم است.

  وزیر راه و شهرسازی گفت: این وزارتخانه همچنین تلاش دارد مسکن مهر نیمه‌تمام را تعیین تکلیف و این پروژه را هرچه سریعتر به اتمام برساند.

  وی افزود: وزارت راه و شهرسازی برنامه تولید 400 هزار واحد مسکونی برای سال های 98 و 99 در کنار تکمیل مسکن مهر در برنامه خود قرار داده است.

  اسلامی بیان داشت: این عدد 400 هزار واحد نیازی بود که سالیانه بر اساس آمار مرکز آمار ایران برای متقاضیان جدید فرض شده است.

  وی توضیح داد: دو میلیون و 260 هزار واحد مسکن مهر که جزء تعهدات بود تا به امروز یک میلیون و 900 هزار واحد تحویل شده که یک میلیون و 100 هزار واحد در دولت یازدهم و دوازدهم و 800 هزار واحد هم مربوط به دولت های نهم و دهم بوده است.

  وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام مسکن مهر بجزء پروژه های دارای پرونده حقوقی و قضایی هم اکنون در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

  وی افزود: این تعداد پروژه (87 هزار واحد) از کنترل وزارت راه و شهرسازی خارج و نمی توان اعمال مدیریت کرد.

  اسلامی ادامه داد: بطورکلی از رای اعتماد پارسال تاکنون 140 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل و طی روزهای آینده نیز دو پکیج 10 هزار واحدی در شهرجدید پردیس به مردم واگذار خواهد شد.

  وی یادآورشد: تمام تلاش ها این است که پروژه های مسکن مهر تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی