مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس دیوان عدالت اداری:

سوءاستفاده در پی اختیارات ماده ۱۰۰ شهرداری

عصر ساختمان- رئیس دیوان عدالت اداری با انتقاد از برخی تصمیم گیری های کمیسیون ماده ۱۰۰ گفت: اختیارات این کمیسیون ها به صلاح جامعه نیست و پیگیر اصلاح قانون مربوطه هستیم.

سوءاستفاده در پی اختیارات ماده ۱۰۰ شهرداری
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدکاظم بهرامی هر در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز از جمله ساخت و ساز اخیر در لواسان، گفت: در بحث ساخت و ساز مشکل عمده ای هست که ناشی از ماده 100 و تبصره‌های آن است.

  وی ادامه داد: در آنجا قانون اجازه داده که به کمیسیون‌ها داده که جاهایی را جریمه کنند اگر بخواهیم کلی ببینیم این اجازه گسترده ای که تبصره‌ها به کمیسیون‌ها داده که به جای تخریب، جریمه کنند این به مصلحت جامعه نیست چرا که باعث سو استفاده برخی‌ها می‌شود چرا که برخی‌ها ساخت و ساز غیر مجاز انجام می‌دهند و با جریمه مشکل شأن را حل می‌کنند.

  رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: پیشنهاد و راه حل اصلی، اصلاح ماده 100 است اگر این ماده اصلاح شود نباید بگذارند کسی بدون مجوز ساختمانی بسازد، این موضوع نیاز به اصلاح ضروری قانون دارد.

  بهرامی از پیگیری دیوان عدالت اداری برای اصلاح قانون ماده 100 خبر داد و گفت: دیوان عدالت اداری مدتی است که پیگیر اصلاح این قانون است چرا که نیاز به یک سامان دهی جدی در این رابطه وجود دارد. سامان دهی بحث ساخت و سازها به جز اصلاح قانون امکان پذیر نیست.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی