مدیران خودروعصر اعتبار

شهردار تهران:

بارگذاری سنگین تراکم ساختمانی در منطقه ۲۲ نخواهیم داشت

عصر ساختمان-شهردار تهران تاکید کرد: با توافق انجام شده با شورای عالی شهرسازی، دیگر بارگذاری سنگین تراکم ساختمانی در منطقه ۲۲ نخواهیم داشت و روال عادی روند صدور پروانه در این منطقه انجام می‌شود.

بارگذاری سنگین تراکم ساختمانی در منطقه ۲۲ نخواهیم داشت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، «پیروز حناچی» روز شنبه در حاشیه آئین افتتاح 55 پروژه شهری منطقه 22 تهران گفت: امروز 55 پروژه با اعتبار 62 میلیارد تومان که بیشتر جنبه خدماتی داشت شامل  میدان میوه و تره بار تا بوستان به بهره برداری رسید.

  شهردار تهران ادامه داد:  بخش مسکونی منطقه 22 تهران به شکل بی رویه ای در سال های گذشته توسعه داشته اما موضوع خدمات آن مغفول بوده است.

  به گفته حناچی، شهر تنها محیط مسکونی نیست و باید به تناسب آن خدمات دهی و همچنین ایجاد اوقات فرافت برای شهروندان مدنظر قرار گیرد.

  وی یادآور شد: هر چه خدمات محلی بیشتر تامین شود از سفرهای درون شهری کاسته می شود و در این مسیر گام برخواهیم داشت.

  حناچی همچنین در آئین افتتاح این پروژه ها نیز ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا گفت: مناطق 21 و 22 آخرین مناطقی است که به محدوده طرح جامع تهران پیوستند و منطقه 22 بعد از سال 86 به محدوده شهری اضافه شد.

  شهردار تهران تهران با انتقاد از بارگذاری بی رویه ساختمان در این منطقه افزود: اتفاقی که بعد از سال 86 در این منطقه افتاد موضوعی است که باید ساعتها درباره آن نوشت و باید بررسی شود که چرا چنین اتفاقی افتاد.

  وی خاطرنشان کرد: در همه اسناد قبل از آن، منطقه 21 و 22 آخرین فرصت های تهران برای تنفس و تفرج بوده است اما اتفاقی برایش افتاد که نمی شود از آن ساده گذشت.

  حناچی یادآور شد که یکی از اقدامات شهرداری این بود که طرح تفصیلی منطقه 22 را به کمیسیون ماده 5 برد و تلاش کردیم تا این منطقه سر و سامانی بگیرد.

  وی افزود: بعد از آغاز به کار کامل اتوبان تهران شمال فاصله منطقه 22 تا شهرستانک با خودروی شخصی به کمتر از سی دقیقه خواهد رسید که اتفاق مبارکی است.

  حناچی ادامه داد: سالانه در همین فصل آبگیری دریاچه خلیج فارس را آغاز می کنیم و در اینجا یک تصفیه خانه بسیار مجهز قرار داده ایم تا کیفیت آب را بهبود ببخشد.

  شهردار تهران تهران افزود: این منطقه آخرین ذخایر زیست محیطی تهران را هم به خود اختصاص داده است و این در حالی است که این منطقه کم آب ترین منطقه شهر تهران است.

  وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات این منطقه بارگذاری بیش از حد در سطوح مسکونی است که اگر همه برجها ساکنینی پیدا کند برج ها مشکلات خود را بیشتر نشان می دهد

  حناچی گفت: خدمات محلی در این منطقه به اندازه کافی رشد نکرده است و از این رو پروژه های که امروز افتتاح شد از جنس پروژه های خدماتی بوده است.

  افتتاح زیرگذر گیشا در هفته اول اسفند
  وی گفت: پروژه های بزرگ تهران نظیر مرکز همایش های رازی، زیرگذر گیشا، پروژه اتوبان رستگار همگی تا پایان سال افتتاح خواهد شد و از سال بعد نسل جدیدی از پروژه های شهری را خواهید دید.

  وی ادامه داد: یکی از پروژه های اجرا شده بحث پیاده راه متصل کننده بخش جنوبی دریاچه است که این پروژه از جنس سرمایه گذاری بوده و براساس نتیجه بارگذاری یک مسابقه بوده است.

  شهردار تهران تهران افزود: یکی از نکات مغفول در این منطقه اتصال آن به شبکه مترو بوده است که این موضوع را جدی پیگیری می کنیم و از طریق خطوط 9 و 10 این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

  وی خاطرنشان کرد: این موضوع اولویت ماست و همچنین موضوع خدمات محلی را پیگیری خواهیم کرده و در دستور کار قرار می دهیم.

  منطقه 22 شهرداری تهران، غربی‌ترین منطقه شهری تهران است که از شمال به ارتفاعات البرز، از شرق به منطقه 5 شهرداری تهران، از غرب به محدوده وردآورد شمالی و از جنوب به آزادراه تهران-کرج محدود می‌ شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
    آرشیو