مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد:

بیش از ۸۶ هزار خانه در مناطق سیل زده تعمیر شدند

عصر ساختمان- نجار از تعمیر ۸۶ هزار و ۵۸۸ واحد مسکونی، تجاری شهری و روستایی در مناطق سیل‌زده سه استان گلستان، لرستان و خوزستان خبر داد.

بیش از ۸۶ هزار خانه در مناطق سیل زده تعمیر شدند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین پیشرفت‌های فیزیکی بازسازی و تعمیر واحد‌های آسیب دیده از سیل فروردین 98 در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان گفت: سامانه بارشی که با ظرفیت بالا در اواخر اسفند سال گذشته به شمال کشور و در اوایل فروردین ماه طی دو نوبت به جنوب و غرب کشور وارد شد، بارش‌های گسترده و کم سابقه‌ای را در بیشتر از 25 استان کشور ایجاد کرد به گونه­‌ای که منجر به سیل با دوره بازگشت بیش از 200 سال در گلستان، بیش از 500 سال در استان لرستان و یکهزار ساله در حوضه کرخه و 200 ساله در حوضه‌های دز و کارون منجر شد.

  وی توضیح داد: در سیل فروردین سال جاری در مجموع 163 هزار و 270 واحد مسکونی آسیب ­دیده که هشت هزار و 453 واحد مسکونی شهری و 58 هزار 266 واحد روستایی تخریب شده و 95 هزار و 551 واحد مسکونی و تجاری شهری و روستایی نیازمند تعمیر بوده اند که از میان واحد‌های آسیب‌دیده، مالکان 214 هزار و 101 نفر از مالکین واحد مسکونی و معیشتی به بانک معرفی شده‌اند که 195 هزار و 540 نفر واحد عقد قرارداد شده است.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: عملیات تعمیر 86 هزار و 588 واحد مسکونی و تجاری شهری و روستایی آغاز شده که با تلاش انجام شده 84 هزار و 317 واحد آن به پایان رسیده است.

  نجار ادامه داد: تاکنون 45 هزار و 446 واحد مسکونی آواربرداری شده که 68 درصد پیشرفت بازسازی داشته، همچنین 58 هزار و 913 واحد مسکونی پی‌کنی شده که 88 درصد پیشرفت بازسازی داشته است.

  وی اظهار داشت: همچنین 53 هزار و 9 واحد مسکونی اجرای عملیات فونداسیون داشته که 75 درصد پیشرفت بازسازی داشته است و 35 هزار و 300 واحد مسکونی اجرای سقف داشته که 53 درصد پیشرفت بازسازی داشته است.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه هیچ مشکل خاصی از نظر اعتباری در روند بازسازی و تعمیر واحد‌های مسکونی در مناطق سیل زده وجود ندارد، افزود: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار بود که مراحل بازسازی تمامی واحد‌های مسکونی آسیب دیده از سیل‌های فروردین 98 تا پایان سال به اتمام برسد، اما به دلیل برخی مشکلات ممکن است این عملیات گسترده بازسازی با سه ماه تاخیر و در سه ماه نخست سال آینده به پایان برسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی