مدیران خودروعصر اعتبار

مظاهریان اعلام کرد:

پایان بررسی بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران

عصر ساختمان- ویژگی های بودجه سال آینده تهران بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران تصویب شد.

پایان بررسی بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر، حامد مظاهریان با اشاره به تصویب بودجه سال 99 شهرداری تهران در صفحه شخصی اش نوشت: در شرایطی که دولت نتوانست کلیات بودجه سال 1399 را در مجلس شورای اسلامی به تصویب برساند، با هوشمندی و دقت نظر شورای شهر تهران بودجه شهر تهران شامل درآمدها، هزینه‌ها و تبصره‌ها به تصویب رسید.

  به زبان ساده بودجه سندی است که به کمک آن شهرداری منابع محدود خود را بین نیازهای نامحدود مطابق برنامه‌ای توافق شده و اولویت دار توزیع می‌کند.

  خصوصیات بارز بودجه سال 1399 شامل مواردی به شرح ذیل است:

  رقم کل بودجه با 26.8 درصد افزایش نسبت به بودجه 1398 بالغ بر 30.574 میلیارد تومان خواهد بود و باید گفت که تعیین این رقم با توجه به رکود اقتصادی نشان می‌دهد که جهت گیری اصلی مدیریت شهری به سمت کار بیشتر، تحرک، نوآوری و بهبود شاخص‌ها در شهر تهران است.

  مهمترین شاخصه بودجه 1399 پیاده سازی برنامه اولویت محور و تحقق پذیر شورای اسلامی شهر تهران است که در آن برای بیش از 100 پروژه بیش از 10، 000 میلیارد تومان بودجه درنظر گرفته شده است.

  برای مأموریت ترافیک بیش از 5000 میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته است.

  برای اولین بار 2,000 میلیارد تومان برای توسعه محلات شهری اختصاص یافت.

  در بودجه، 790 میلیارد تومان برای بازنشستگی و باز خرید انگیزشی (بیش از 3000 نفر) پرسنل شهرداری تهران پیش بینی شده است.

  افزایش 25 درصدی در هزینه حقوق و مزایای کارکنان شهرداری تهران نسبت به سال 1398 در نظر گرفته شده است.

  مبلغ کمک هزینه سازمان‌ها و شرکت‌ها در مجموع 10 درصد افزایش یافته که با توجه به پیش بینی تورم در سال آینده، عملاً به معنای کاهش وابستگی سازمان‌ها و شرکت‌ها به بودجه شهرداری تهران خواهد بود.

  همچنین برای تسویه دیون و بدهی حدود 4، 500 میلیاردتومان پرداخت خواهد شد. پیش بینی لازم برای اجرای خیابان کامل و تهران 1400 با توجه به اهمیت تغییر قرن در آغاز این سال در بودجه دیده شد و توجه ویژه ای به پهنه‌های گردشگری، میدان گاه‌ها و درنگ گاه‌ها و گرمخانه‌های شهری مبذول شده است.

  در بودجه ریزی امسال شهرداری تهران، طرحی نو ریخته شد با هدف حل مشکلات شهروندان در محلات شهر با اولویت محلات کم‌تر برخوردار شهری که با اجرا و توجه همکارانم در شهرداری تهران و همراهی و حمایت شورای اسلامی شهر تهران و شورایاران در پایان سال 1399 شاهد تحقق اهداف آن باشیم.

  بودجه شهرداری پس از کسب نظر از فرمانداری بر روی سایت شفاف برای اطلاع عموم بارگذاری خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی