مدیران خودروعصر اعتبار

آیا ثبت‌نام مجدد مسکن ملی انجام می‌شود؟

عصر ساختمان- از ظرفیت ۴۰۰ هزار واحدی مسکن ملی، ۱۴۰ هزار واحد آن در مرحله اول تکمیل شده و برای ۲۴۰ هزار واحد باقی مانده است که در مرحله دوم یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

آیا ثبت‌نام مجدد مسکن ملی انجام می‌شود؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تجارت‌نیوز، ثبت‌نام مرحله دوم با شیوع ویروس کرونا همراه و موجب شد که وزارت راه ثبت‌نام پیامکی را در نظر بگیرد و متقاضیان کد ملی خود را ارسال کنند.

  در مرحله دوم حدود یک میلیون و 300 هزار نفر ثبت‌نام کردند که 500 هزار نفر از طریق سامانه و 800 هزار نفر از طریق پیامک بوده است، بنابراین نیاز هست تا کسانی که از طریق پیامک ثبت‌نام کرده‌اند وارد سامانه سهام عدالت شوند و مدارک خود را بارگزاری کنند.

  به این منظور سامانه مسکن ملی دوباره فعال شده است.

  در اطلاعیه وزارت راه‌وشهرسازی آمده است: کلیه متقاضیان ثبت‌نام شده در مرحله دوم ثبت‌نام و نیز افرادى که به دلیل شرایط فاصله‌گذارى اجتماعى ناشى از شیوع ویروس کرونا در فاز دوم صرفا کد ملى خود را به سامانه پیامکى طرح اقدام ملى مسکن ارسال کرده‌اند براى ثبت‌نام و بارگذارى مدارک از روز سه‌شنبه ١٣ خرداد ٩٩ تا اطلاع ثانوى، مى‌توانند با مراجعه به بهش «پیگیرى درخواست» در سامانه طرح اقدام ملى مسکن به نشانى http://tem.mrud.ir نسبت به تکمیل اطلاعات ثبت‌نام اقدام کنند.

  علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن چند روز قبل اعلام کرد: نخستین واحدهای مسکونی ملی تکمیل شده در سیرجان استان کرمان در همین ماه افتتاح می شود.

  مسکن ملی ابتدا به صورت پایلوت در استان کرمان انجام شد.

  مطالعه بیشتر:
  معاملات مسکن 38 درصد کاهش یافت
  ثبت‌نام مجدد مسکن ملی چقدر محتمل است؟
  بسیاری از مخاطبان این سوال را دارند که آیا نام‌نویسی مجدد برای این طرح انجام می‌شود؟

  وزیر راه و شهرسازی عنوان کرده است که 50 درصد متقاضیان مسکن ملی به دلیل اینکه مالک واحد مسکونی بوده‌اند ریزش خواهد داشت.

  پروانه اصلانی،مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز خبر داده است: علاوه بر 400 هزار واحد مسکن ملی، احداث بیش از 370 هزار واحد مسکونی در تفاهم با وزارتخانه‌های دیگر از جمله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت آموزش و پرورش و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حال انجام است.

  مجموع کل واحدهایی که قرار است در قالب مسکن ملی ساخته شود 400 هزار واحد است، در مرحله اول اطلاعات 140 هزار نفر پذیرفته شد و این افراد مشمول دریافت این طرح شدند.

  در مرحله دوم نیز یک میلیون و 300 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که براساس اظهارات وزیر راه 50 درصد ریزش خواهد داشت بنابراین این احتمال وجود دارد که اطلاعات 600 هزار نفر پذیرفته شود.

  اما نحوه پذیرش در مرحله دوم مسکن از طریق قرعه‌کشی است، با توجه به ظرفیتی که وجود دارد این مرحله از ثبت‌نام بر اساس قرعه‌کشی انجام می‌شود و کسانی که از این لیست خارج شوند از سوی ستاد طرح اقدام ملی اعلام می‌شوند که افراد انتخاب شده باید در مرحله بعدی برای احراز شرایط خود اقدام کنند.

  از ظرفیت 400 هزار واحدی مسکن ملی، 140 هزار واحد آن در مرحله اول تکمیل شده است و برای 240 هزار واحد باقی مانده حدود 600 هزار نفر در لیست قرار دارند.

  بنابراین به نظر می‌رسد احتمالا ثبت‌نام مجددی در این طرح وجود نخواهد داشت مگر این که ظرفیت‌ها را افزایش دهند یا تعداد افراد تایید شده برای مرحله دوم کمتر از 240 هزار نفر باشد.

  مطالعه بیشتر:
  آنالیز اوراق خرید مسکن / «تسه» در دو ماهه نخست امسال چقد سود داد؟

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
    آرشیو