مدیران خودروعصر اعتبار

مسکن مهر نیمه‌تمام به ۵۰ هزار واحد رسید

عصر ساختمان- در شرایطی که تا پایان سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام بود هم اکنون این تعداد به ۵۰ هزار واحد رسیده است.

مسکن مهر نیمه‌تمام به ۵۰ هزار واحد رسید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام مسئولان حدود 50 هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام به استثنای واحدهایی که دارای مشکلات حقوقی هستند وجود دارد. اسفند ماه 1395 قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفته بود که تعداد واحدهای نیمه تمام مسکن مهر 270 هزار واحد است. 17 خرداد ماه امسال وزیر راه و شهرسازی این تعداد را 66 هزار واحد و قائم مقام او 10 شهریورماه واحدهای نیمه کاره مهر را 60 هزار واحد اعلام کرده بود. بنابراین از 17 خردادماه تاکنون 16 هزار واحد تکمیل شده است.

  البته آمار و ارقام نشان می‌دهد 311 هزار و 900 واحد مسکن مهر غالباً دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی هستند و هنوز تحویل نشده که علت اصلی آن به ضعف دستگاه های خدمات رسان در تامین انشعابات  مربوط می شود.

  از سال 1386 تاکنون 2 میلیون و 368 هزار و 868 واحد مسکن مهر تعریف شده است. البته آمار بانک مسکن از سال 1388 تا کنون از تامین اعتبار 2 میلیون و 371 هزار و 541 واحد حکایت دارد.

  به هر ترتیب تا امروز 2 میلیون و 59 هزار و و 641 واحد مسکونی مهر در شعب بانک مسکن تعیین تکلیف شده که به معنای  تحویل واحد است. این تعداد تا ابتدای بهمن ماه 1398 بالغ بر  2 میلیون و 24 هزار و 268 واحد بود. 

  بدین ترتیب 311 هزار و 900 واحد باقی مانده که یا دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی هستند و تا پایان سال جاری واگذار می‌شوند یا به دلیل مشکلات حقوقی از پیشرفت کمتر از 30 درصد برخوردارند و بانک مسکن نمی‌تواند آنها را به مرحله فروش اقساطی برساند.

  گفته می‌شود بخش زیادی از واحدهای نیمه تمام در استان تهران و البرز در سه شهر پردیس پرند و هشتگرد قرار دارد. در شهر پردیس از حدود 85 هزار واحد تاکنون 45 هزار تحویل شده و 14 هزار واحد آماده واگذاری است. تا پایان آبان‌ماه نیز 7000 واحد دیگر آماده افتتاح خواهد شد.

  احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر خطاب به دست‌اندرکاران مسکن مهر در سراسر کشور گفت: همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده‌ایم، برای تحویل واحدها به متقاضیان نباید منتظر افتتاح رسمی بود و با توجه به گرفتاری مردم باید هرچه سریعتر واحدها را به متقاضیان و مالکان تحویل دهند.

  او افتتاح بیش از 20 هزار واحد مسکن مهر را در آبان‌ماه جاری نوید داد و با بیان اینکه آماده‌سازی این تعداد واحد،  بی‌نظیر است، ابراز امیدواری کرد: افتتاح این واحدها با حضور مقامات ارشد کشوری در آبان ماه انجام شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو