مدیران خودروعصر اعتبار

بسته شدن پرونده تعاونی‌های مسکن مهر تا پایان دولت

عصر ساختمان- معاون وزیر کار از بسته شدن پرونده تعاونی های مسکن مهر تا پایان دولت خبر داد و گفت: خط اعتباری ویژه‌ای برای تکمیل واحدهای تعاونی مسکنی که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند، اختصاص داده‌ایم.

بسته شدن پرونده تعاونی‌های مسکن مهر تا پایان دولت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، محمد جعفر کبیری اظهار کرد: در راستای توسعه و تکمیل واحدهای تعاونی مسکن طی تفاهمی که با بانک توسعه تعاون داشتیم خط اعتباری 500 میلیارد تومانی اختصاص یافته تا تعاونی های مسکنی که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند ولی با افزایش قیمتها روبه رو شدند و نتوانسته‌اند پروژه های خود را تکمیل کنند از این خط اعتباری بانک توسعه تعاون بهره مند شوند.

  اعمال نظارت جدی بر تعاونی های مسکن جدید

  وی ادامه داد: در مورد تعاونی های مسکن جدیدی هم که شکل می گیرند، از طریق سامانه جامع هوشمند بخش تعاون نظارت جدی اعمال می شود به نحوی که اعضای تعاونی می‌توانند از طریق سامانه، گزارش عملکرد مدیرعامل و هیات مدیره را در کارتابل خود ببینند و در جریان برگزاری مجامع قرار گیرند.

  به گفته معاون امور تعاون وزیر کار، با راه اندازی سامانه جامع بخش تعاون زمینه سوء استفاده‌هایی که بعضا در گذشته وجود داشته و اقداماتی که بدون اطلاع اعضای تعاونی صورت می گرفته از بین رفته و گام بزرگی در جهت توسعه شفافیت و احیای اعتماد عمومی به تعاونی‌ها به ویژه تعاونی‌های مسکن برداشته شده است.

  بسته شدن پرونده تعاونی های مسکن مهر تا پایان دولت

  کبیری در ادامه درباره تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر گفت: مجموع واحدهای مسکن مهر تحویل شده 840 هزار واحد بوده که از 14 درصد واحد تحویل شده در دولت گذشته به 91 درصد در این دولت رسیده است لذا با توجه به آنکه 91 درصد واحدهای مسکن مهر در دولت تدبیر و امید تحویل شده تلاش ما این است که 9 درصد باقیمانده را تا پایان دولت تحویل دهیم و پرونده تعاونی های مسکن مهر بسته شود.

  وی درباره ساخت مسکن کارگری در جوار شهرک‌های صنعتی و نگرانی کارگران از عدم تامین آورده مورد نیاز، اظهار کرد: این طرح به منابع زیادی نیاز دارد و ما از بانک مرکزی برای تامین آن درخواست کردیم که هنوز پاسخی به ما داده نشده است ولی برای اینکه کار متوقف نشود، در چهار نقطه و شهرک صنعتی کار را شروع کرده ایم.

  آغاز ساخت مسکن کارگری از پاییز

  به گفته معاون امور تعاون وزارت کار، درحال حاضر شناسایی زمین ها صورت گرفته و پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت صمت، کار ساخت و ساز در پاییز آغاز خواهد شد و از محل منابع داخلی و با کمک کارفرمایان تسهیلات لازم اختصاص خواهد یافت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو