مدیران خودروعصر اعتبار

اُرسی خانه ایران به ایتالیا می‌رود

عصر ساختمان- «ارسی خانه» ایران، در نمایشگاه بین المللی «موزه دیزاین» ایتالیا به نمایش در می‌آید.

اُرسی خانه ایران به ایتالیا می‌رود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، مسابقه «آ دیزاین»، بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین جایزه بین‌المللی طراحی در دنیاست که هر ساله طراحان خلاق کشورهای جهان در رشته‌های مختلف در این مسابقه که در شهر کوموی ایتالیا برگزار می‌شود، شرکت و برای کسب جوایز آن رقابت می‌کنند.

  آنچه بر اعتبار این مسابقه نسبت به سایر مسابقه‌های بین‌المللی طراحی می‌افزاید، روند داوری آثار است؛ چرا که این مسابقه در چندین مرحله و با مشارکت بیش از ١٧۰ کارشناسان حرفه‌ای از سراسر جهان، شامل چهره‌های دانشگاهی، مدیران شرکت‌های بزرگ، مهندسان و برجستگان رشته‌های مختلف، برندگان جوایز دوره‌های گذشته و مدیران برندهای معتبر جهان داوری می‌شود.

  پروژه «ساختمان مسکونی اُرسی خانه» از ایران، سال 2016 برنده مدال برنز مسابقه «آ دیزاین» در بخش معماری، ساختمان و سازه شد و حالا قرار است این ساختمان مسکونی در نمایشگاه بین المللی موزه دیزاین به نمایش درآید.

  نمایشگاه بین‌المللی موزه دیزاین در راستای حمایت و معرفی آثار برجسته حوزه معماری و طراحی جهان، از تاریخ ١٥ اکتبر تا ١٥ نوامبر ٢۰٢۰ و به مدت یک ماه در شهر کوموی ایتالیا برگزار می‌شود و روند برگزاری آن به این صورت است که برندگان دوره‌های مختلف جایزه جهانی «آ دیزاین» بررسی می‌شوند و برگزیده‌ها به نمایش درمی‌آیند.

  نیما کیوانی معمار و طراح این ساختمان پیش از این در گفتگو با مهر گفته بود: شاخصه اصلی ساختمان اُرسی خانه همان طور که از نامش پیداست، زنده کردن پنجره اُرسی به شکل مدرن آن است. به عبارتی می‌توان این پروژه را نگاهی تازه در نگرش کاربردی به معماری ایرانی دانست.

  به گفته این معمار ایرانی در طرح این بنا، همچنین به معماری خانه‌های سنتی ایران به‌ویژه خانه‌های شهر کاشان و هندسه فضایی و نقش گیاه، آب، نور و قاب بندی و شفافیت در معماری ایرانی توجه ویژه‌ای شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی