مدیران خودروعصر اعتبار

متقاضیان وام اجاره تا پایان آبان مدارک خود را تکمیل کنند

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن تا پایان آبان ماه فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه اقدام ملی تکمیل کنند.

متقاضیان وام اجاره تا پایان آبان مدارک خود را تکمیل کنند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: در مرحله دوم ثبت نام وام ودیعه مسکن حدود 200 هزار نفر در سامانه اقدام ملی به نشانی tem.mrud.ir ثبت نام کردند که در مجموع با مرحله اول به بیش از 650 هزار نفر رسید.

  وی افزود: کسانی که در سامانه ورود کردند به فوریت حداکثر تا پایان آبان ماه اطلاعات خود را تکمیل کنند و اگر این کار را انجام ندهند امکان پالایش و به تبع آن امکان معرفی به بانک وجود ندارد. این موضوع هم فقط در اختیار خودشان است که پرونده را تکمیل کنند.

  معاون وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن گفت: از کل ثبت نام کنندگان تاکنون 235 هزار نفر به بانکها معرفی شدند که حدود 70 هزار نفر توانستند تسهیلات را دریافت کنند.

  به گفته محمودزاده، سرعت پرداختی ها تقریبا ثابت است. در بانک نیز متقاضیان باید یک سری مدارک برای تکمیل پروسه پرداخت ارایه کنند.

  به گزارش ایسنا، با شیوع ویروس کرونا دولت تصمیم گرفت برای کمک به خانوارهای اجاره نشین تسهیلات پرداخت کند. این وام در تهران 50 میلیون تومان، ‌ کلانشهرها 30 میلیون و شهرهای کوچک 15 میلیون تومان است که به مستأجران واجد شرایط دارای قرارداد معتبر پرداخت شود. سود این وام 13 درصد است و مستأجران در تهران ماهانه 540 هزار تومان، ‌ کلانشهرها 320 هزار و سایر شهرها 160 هزار تومان پرداخت خواهند کرد. در مرحله اول با وجود تقاضای 2.2 میلیون نفری تنها 355 هزار نفر واجد شرایط دریافت این وام هستند و البته وزارت راه و شهرسازی هشدار داده در هر زمان که مالکیت متقاضیان احراز شود از لیست دریافت این وام کنار گذاشته می‌شوند. مرحله دوم ثبت نام از روز 13 مهرماه آغاز و روز 30 مهرماه به پایان رسید. متقاضیان تا پایان آبان ماه فرصت دارند مدارک خود را در سامانه اقدام ملی بارگذاری کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی