مدیران خودروعصر اعتبار

با رای نمایندگان؛

خانوارهای فاقد مسکن با تولد فرزند سوم ۷۰ میلیون تسهیلات می‌گیرند

عصر ساختمان- نمایندگان مجلس شورای اسلامی بانک مرکزی را مکلف کردند به خانوارهای فاقد مسکن که در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ صاحب فرزند سوم می‌شوند وام ۲۰ ساله ۷۰ میلیون اعطا کند.

خانوارهای فاقد مسکن با تولد فرزند سوم ۷۰ میلیون تسهیلات می‌گیرند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز -شنبه- در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1400، با پیشنهاد کمیسیون فرهنگی با الحاق یک بند به ماده واحده این لایحه با بیش از دو سوم رأی نمایندگان موافقت کردند.

    بر اساس این بند الحاقی؛ در اجرای بندهای (ت) و(ث) ماده (102) قانون برنامه ششم توسعه موضوع پشتیبانی از فرزندآوری، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است مبلغ 10هزار میلیارد ریال  با اولویت مناطق محروم از طریق بانک های عامل و از محل سپرده های جاری و قرض الحسنه نظام بانکی، نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن به میزان 700میلیون ریال با بازپرداخت حداکثر 20 ساله برای خانوارهای فاقد مسکن که صاحب فرزند سوم در سال های 1399 و 1400 شده و یا می شوند، اقدام کند.

    نمایندگان مجلس امروز همچنین دولت را مکلف کردند یک درصد از یک دوازدهم هزینه‌های شرکت‌های دولتی را به متولدین سال 1400 جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس اختصاص دهد.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی