عصر اعتبار

موسسه رتبه‌بندی تایمز منتشر کرد؛

۲۵۰ دانشگاه‌ برتر جوان سال ۲۰۱۸ با قدمت زیر ۵۰ سال

حضور ۳ دانشگاه ایران در فهرست

عصر ساختمان- سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) از حضور سه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، صنعتی اصفهان و گیلان در فهرست دانشگاه‌های برتر جوان با قدمت کمتر از ۵۰ سال پایگاه رتبه‌بندی تایمز در سال ۲۰۱۸ خبر داد.

۲۵۰ دانشگاه‌ برتر جوان سال ۲۰۱۸ با قدمت زیر ۵۰ سال
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمدجواد دهقانی اظهار کرد: تایمز در سال 2018 در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان، تعداد دانشگاه‌های مورد بررسی خود را از 200 دانشگاه در سال 2017 به 250 دانشگاه در سال 2018 افزایش داده است و سهم جمهوری اسلامی ایران از دانشگاه‌های جوان و برتر دنیا شامل 3 دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه گیلان است که به ترتیب رتبه 55، 150-101 و 250-201 را کسب کرده‌اند. دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و دانشگاه گیلان اولین حضور خود را در جمع دانشگاه‌های جوان در رتبه‌بندی تایمز تجربه می‌کنند. این هفتمین فهرست دانشگاه‌های برتر جوان است که در دنیا از سال 2012 تاکنون به صورت سالانه توسط پایگاه رتبه‌بندی تایمز انجام شده است.

  وی ISC  ادامه داد: دانشگاه نوشیروانی بابل به عنوان برترین دانشگاه کشور در رتبه‌بندی جهانی تایمز و اکنون به عنوان برترین دانشگاه کشور در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان تایمز، توانسته بعد از دو دانشگاه کوچ و سابانچی ترکیه، مقام سوم دانشگاه جوان را در بین کشورهای منطقه و اسلامی از آن خود کند.

  در جدول زیر عملکرد سالانه دانشگاه‌های کشور در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان تایمز نمایش داده شده است.

  دانشگاه‌های برتر کشور همچون دانشگاه تهران، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران، علم و صنعت، شیراز و دیگر دانشگاه‌هایی که در دیگر رتبه‌بندی‌های تایمز حضور داشته‌اند، دارای قدمتی بیش از 50 سال هستند و از این رو نمی‌توانند در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان حضور یابند.

  رتبه‌­بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی است که هر ساله دانشگاه‌های برتر دنیا را بر اساس 13 شاخص عملکردی در قالب 5 معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین‌المللی جهت انجام مقایسه‌های جامع و متوازن مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار می‌دهد.

  در ارزیابی دانشگاه‌های جوان، جهت انجام بررسی‌های مطلوب‌تر، به شاخص‌های نظرسنجی شهرت دانشگاهی وزن کمتری اختصاص داده شده است.  همچنین در رتبه‌بندی تایمز از سه منبع اطلاعاتی شامل اطلاعات حاصل از نظرسنجی ها، اطلاعات ارائه شده از سوی دانشگاه‌ها و اطلاعات پژوهشی دانشگاه‌ها در پایگاه استنادی اسکوپوس جهت محاسبه شاخص‌ها و نمرات بهره گرفته شده است.

  به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری‌های علمی بین‌المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، در سال 2018 دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ با غلبه بر مؤسسه پلی­‌تکنیک فدرال لوزان سوئیس که سه سال متوالی رتبه نخست دانشگاه های تازه تاسیس دنیا را از آن خود داشت، توانست حائز عنوان برترین دانشگاه جوان دنیا شود. مؤسسه پلی­‌تکنیک فدرال لوزان سوئیس رتبه دوم دنیا و دانشگاه صنعتی نانیانگ سنگاپور رتبه سوم دنیا را در این فهرست از آن خود کرده اند.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • کلید قفل مسکن
  • عصر ساختمان
  • دکوراسیون
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو