مدیران خودروعصر اعتبار

ضرورت اختصاص تسهیلات از صندوق توسعه به نیروگاه‌های خورشیدی

عصر ساختمان- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: اگر دولت تسهیلات لازم را از صندوق توسعه ملی به نیروگاه‌های خورشیدی اختصاص دهد، انرژی‌های تجدیدپذیر به سرعت رونق خواهند گرفت.

ضرورت اختصاص تسهیلات از صندوق توسعه به نیروگاه‌های خورشیدی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره اینکه انرژی‌های تجدیدپذیر و پنل‌های خورشیدی چقدر می‌توانند در ایجاد مشاغل خرد تاثیرگذار باشند، گفت: ایجاد اشتغال از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر در قانون برنامه پنجم و ششم توسعه کشور آمده، همچنین کاهش وابستگی به انرژی فسیلی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ذکر شده و به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده است.
  انرژی‌های تجدیدپذیر علاوه بر ایجاد اشتغال، محیط زیست را آلوده نمی‌کند

  نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه انرژی‌های تجدیدپذیر علاوه بر ایجاد اشتغال، برای محیط زیست آلودگی به همراه ندارند، افزود: خوشبختانه یک معاونت برای گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر در وزارت نیرو تشکیل شده و سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر (سانا) فعالیت‌های خوبی در این زمینه دارد.

  فولادگر ادامه داد: "کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل 44قانون اساسی" جلسات متعددی دراین خصوص با وزیر نیرو گذاشته و افراد فعال در این حوزه را همچون اتحادیه‌ها، تولیدکننده‌ها، نیروگاه‌های مقیاس کوچک، نیروگاه‌های بزرگ و سی. اچ. پی‌ها دعوت کرد تا موضوع کاهش مصرف برق و ایجاد اشتغال از این طریق پیگیری شود.

  اشتغال و درآمدزایی از طریق نیرو‌های خورشید و بادی

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه نیرو‌های خورشید و بادی علاوه‌بر تأمین برق مصرفی در ابعاد پایین که باری از دوش دولت در تأمین برق برمی‌دارد، اشتغال و درآمدزایی نیز به همراه دارند، اضافه کرد: می‌توان از تجربه و دانش کشور‌های موفق در این کار نیز استفاده کرد.
  دولت تسهیلات لازم را از صندوق توسعه ملی و تسهیلات ارزی را به نیروگاه‌های بادی و خورشیدی اختصاص دهد

  رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی با یادآوری اینکه چند نیروگاه بادی می‌تواند برق یک منطقه یا دهکده را تأمین کند، گفت: اگر دولت تسهیلات لازم را از صندوق توسعه ملی و تسهیلات ارزی را به این مهم اختصاص دهد، انرژی‌های تجدیدپذیر به سرعت رونق خواهند گرفت و در ادامه در مصرف برق صرفه‌جویی و اشتغال‌زایی خواهد شد و ضرر‌های انرژی‌های فسیلی نیز دور زده می‌شوند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی