مدیران خودروعصر اعتبار

عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران مطرح کرد؛

ضرورت حمایت از بخش خصوصی برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید

عصر ساختمان- محتشم گفت: مشکلات ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی کمتر از واحد‌های مسکن مهر نیست و دولت باید برای حل آن‌ از بخش خصوصی حمایت کند.

ضرورت حمایت از بخش خصوصی برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسن محتشم عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران با اشاره به رونمایی وزارت راه و شهرسازی از ساخت 400 هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید و نوسازی 100 هزار واحد مسکونی فرسوده در محلات هدف گفت: به نظر می‌رسد که این طرح‌ها پیچیدگی‌های بسیار زیادی در مسیر ساخت خود دارند.

  وی افزود: باید وزارت راه و شهرسازی در اجرای این پروژه‌ها از بخش خصوصی و سازندگان معتبر استفاده کند، زیرا که اجرای 400 هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید مشکلات کمتری نسبت به واحد‌های مسکن مهر ندارد، بنابراین باید در اجرای این پروژه‌ها برنامه‌ریزی‌های دقیق و لازم را انجام دهد.

  محتشم تأکید کرد: در طرح مسکن مهر هنوز 2 میلیون واحد مسکونی در شهر‌ها باقی مانده و بعید به نظر می‌رسد که این واحد‌ها تا چند سال آینده به اتمام برسد، بنابراین ساخت 400 هزار واحد مسکونی در  2 سال آینده بعید به نظر می‌رسد.

  عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: وزیر راه و شهرسازی اراده قوی‌ای برای ساخت و یا اتمام واحد‌های مسکونی دارد، اما اجرای این پروژه‌ها در چنین شرایطی بدون حمایت از بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست و نیاز به استفاده از پیمانکاران قوی دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی