مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد:

دیوار اولین خانه سی سخت بالا رفت

عصر ساختمان- مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اولین واحد آسیب دیده از زلزله سی سخت به مرحله بتن ریزی و دیوارچینی رسیده است گفت: حدود ۴۰۰ نفر برای صدور پروانه ساخت به شهرداری معرفی شده اند که امروز برای ۲۰ واحد مجوز صادر می شود.

دیوار اولین خانه سی سخت بالا رفت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، حسین جنتی اظهار کرد: آواربرداری حدود 150 واحد مسکونی تخریبی زلزله سی سخت به اتمام رسیده و اولین واحد مسکونی بتن ریزی شده و در حال اجرای دیوارچینی است.

  وی افزود: در شهر سی سخت تا کنون 1200 نفر به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات 100 میلیون تومانی معرفی شده اند. همچنین نزدیک 400 نفر برای صدور پروانه ساخت به شهرداری معرفی شده اند. شهرداری قول داده امروز 20 پروانه را صادر کند که به محض صدور، عملیات اجرایی این تعداد نیز آغاز می شود.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد درباره وضعیت زلزله زدگان گفت: بحمدالله اوضاع درخصوص مراحل اداری، بانک و نظام مهندسی روال مناسبی پیدا کرده است. اسکان موقت متقاضیان نیز انجام شده است. قسط اول کمک بلاعوض اسکان موقت به مبلغ 10 میلیون تومان پرداخت شده که تعدادی از مردم خانه اجاره کرده و تعدادی در چادر ساکن هستند. حدود 100 کانکس نیز در قسمتی از شهر تعبیه شده که زلزله زدگان در آن ساکن شده اند.

  به گفته جنتی، اردیبهشت سال 1400 عملیات ساخت اولین واحدها به اتمام می رسد.

  وی درباره وضعیت روستاها نیز گفت: تا کنون برای حدود 100 واحد مسکونی روستایی پروانه ساخت صادر شده که در حال شروع ساخت هستیم و تا 5-6 روز آینده 30 تا 40 واحد به مرحله اجررا می رسد.

  مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد، تسهیلات پرداختی به هر واحد مسکونی شهری را 100 و هر واحد روستایی را 80 میلیون تومان دانست و افزود: همچنین 20 میلیون تومان کمک بلاعوض ساخت در شهر و 20 میلیون تومان در روستاها پرداخت می شود. برای اسکان موقت نیز 20 میلیون تومان در شهر و 15 میلیون در روستاها کمک بلاعوض داده است. قسط دوم کمک بلاعوض اسکان موقت به محض عقد قرارداد و اجرای فوندانسیون پرداخت خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی