مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تشریح کرد:

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات و واگذاری مسکن به فرهنگیان

عصر ساختمان- مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، آخرین وضعیت واگذاری مسکن به فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات و واگذاری مسکن به فرهنگیان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، گودرز کریمی فر، درباره آخرین وضعیت واگذاری مسکن به فرهنگیان، اظهار کرد: طی یک سال اخیر، براساس تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی، موفق شدیم در اقدامی کم نظیر، تعداد 43 هزار و 775 واحد را در 251 شهر برای فرهنگیان واجد شرایط، جذب کنیم. فرآیند تعریف شده برای تامین مسکن فرهنگیان، طی یک پروسه 3 ساله برنامه‌ریزی شده است که تامین و تخصیص 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان، در دستور این فرآیند است.

  کریمی فر گفت: تاکنون 22 هزار فرهنگی در حال افتتاح حساب، تکمیل موجودی و اتصال به پروژه هستند، به طوری که می‌توان گفت: واحدهای تخصیصی این همکاران تعیین تکلیف و مشخص شده است.

  وی اضافه کرد: پیش بینی ما، واگذاری بخشی از واحدهای تخصیصی و جذب شده فرهنگیان، در سال 1400 است و در برنامه‌ریزی‌های اولیه، امیدواریم تعداد زیادی از واحدهای مذکور، تحویل فرهنگیان شود.

  مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای حمایت از منابع مالی و آورده اولیه فرهنگیان، از طرف آموزش و پرورش، به ازای هر فرهنگی واجد شرایط، مبلغ 40 تا 50 میلیون تومان تسهیلات ثانویه حمایتی کم بهره، با کارمزد 12 درصد بدون تشریفات، سپرده گذاری، مسدودی، وثیقه ملکی به صورت آنلاین پرداخت می‌شود. همچنین از طرف بانک عامل (بانک مسکن) علاوه بر تسهیلات ثانویه آموزش و پرورش تا سقف 150 میلیون تومان وام به فرهنگیان واجد شرایط، پرداخت می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی