مدیران خودروعصر اعتبار

آغاز ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی در کشور

عصر ساختمان- ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان سراسر کشور با حضور رئیس کمیته امداد در استان اردبیل، کلید خورد.

آغاز ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی در کشور
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم آغاز ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی که با حضور سیدپرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان برگزار شد، گفت: این تعداد واحد مسکونی با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر برای خانوار بی‌بضاعت جامعه ساخته خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه این منازل با اولویت مددجویان روستایی، ایتام و خانواده‌های سه نفر و بیشتر ساخته و تحویل خواهد شد، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ انجام شده، هر مسکن مددجویی با زیربنای میانگین 50 متر مربع و با سرانه 140 میلیون تومان احداث می‌شود.

  بختیاری خاطرنشان کرد: برای ساخت این واحدها 45 میلیون تومان تسهیلات از سوی بنیاد مستضعفان به مددجویان تحت حمایت پرداخت خواهد شد. همچنین 35 میلیون تومان وام نیز از طرف کمیته امداد به مددجویان اختصاص می‌یابد.


  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رئیس کمیته امداد با بیان اینکه 50 میلیون تومان تسهیلات هم از سوی بنیاد مسکن در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: امیدواریم با حضور گسترده خیران در این عرصه، شاهد افزایش ساخت مسکن برای نیازمندان و محرومان باشیم.

  وی با تاکید بر اینکه تامین مسکن مناسب برای مددجویان به طور جدی دنبال می‌شود، بیان کرد: همکاری و همیاری بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سپاه و کمک‌های مردمی موجب شده است تا این امر سرعت بیشتری بگیرد.

  بختیاری با اشاره به اینکه در قالب این طرح 362 واحد مسکن مددجویی در استان اردبیل ساخته خواهد شد، اعلام کرد: از این تعداد 146 مورد در شهرستان‌های «گرمی» و «انگوت» که از مناطق محروم این استان هستند به بهره‌برداری خواهد رسید و 216 واحد نیز در شهرستان‌های خلخال، کوثر، شاهرود و خروش رستم ساخته می‌شود.

  وی تاکید کرد: تلاش داریم ظرف مدت 18 ماه تمام این واحدهای مسکونی را در سطح کشور به بهره‌برداری برسانیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی