مدیران خودروعصر اعتبار

رییس بنیاد مسکن مطرح کرد

ساخت مسکن ملی سرعت گرفته است

عصر ساختمان- رئیس بنیاد مسکن گفت: سال نخست اجرای طرح نهضت ملی مسکن به تامین زیرساخت‌ها و تدوین قوانین سپری شد که هم‌اکنون این برنامه شتاب گرفته و تا پایان سال جاری ۴۸ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان خواهیم داد.

ساخت مسکن ملی سرعت گرفته است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، اکبر نیکزاد اظهار کرد: نهضت ملی مسکن یکی از برنامه های اصلی دولت سیزدهم است که حمایت مجلس شورای اسلامی را نیز  تحت عنوان قانون جهش تولید مسکن به همراه دارد.

  وی افزود: طبق این برنامه باید بطور میانگین سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد 800 هزار واحد مربوط به شهرها و 200 هزار واحد مربوط به روستاها و شهرهای کوچک است.

  نیکزاد خاطرنشان کرد: سال نخست از اجرای این برنامه به تأمین زیرساخت ها و تدوین قوانین و مقررات مربوطه اختصاص داشت ولی اکنون شتاب عملیات اجرایی بیشتر شده است.

  رسیدن بیش از 312 هزار واحد به مرحله‌ی ساخت

  وی با بیان این‌که بنیاد مسکن در این برنامه تمام توان عملیاتی خود را به میدان آورده است گفت: طبق جدیدترین آمار ساخت  203 هزار و 898 واحد مسکونی روستایی در نقاط مختلف کشور آغاز شده است. همچنین در شهرهای مختلف نیز عملیات ساخت 97 هزار و 565 واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن شروع شده و اکنون از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.

  رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: علاوه بر این 11 هزار و 230 واحد در بافت فرسوده شهر تهران با مشارکت بنیاد مسکن و شهرداری تهران شروع شده است. یعنی در مجموع 312 هزار693 واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در نقاط مختلف شهری و روستایی در حال ساخت هستند.

  به گفته نیکزاد، هم‌چنین بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که ماه قبل میان وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضا رسید ساخت مسکن در 1091 شهر زیر 25 هزار نفر جمعیت نیز به بنیاد مسکن واگذار شد.

  برنامه ساخت خانه‌های یک طبقه با محوریت مردم

  وی ادامه داد: تاکید بر این است در شهرها و مناطقی که محدودیت زمین وجود ندارد به سمت واگذاری اراضی و ساخت مسکن یک طبقه با محوریت مردم حرکت کنیم.

   به گفته رییس بنیاد مسکن علاوه بر 28 هزار واحد مسکونی که طی دهه فجر امسال در نقاط مختلف شهری و روستایی افتتاح خواهد شد، تا پایان امسال نیز عملیات اجرایی 20 هزار واحد مسکونی دیگر برای اقشار کم درآمد  به پایان می‌رسد و به واجدین شرایط این حوزه تقدیم خواهد شد. از این تعداد 10 هزار واحد روز 29 بهمن همزمان با سالروز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) باهمکاری بنیاد مستضعفان به متقاضیان تحویل خواهد شد و 10 هزار واحد دیگر همزمان با 14 اسفندسالروز تاسیس کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) ، در اجرای تفاهم نامه مشترک با این کمیته و  بسیج سازندگی تحویل می‌شود.

  نیکزاد در گفت‌وگویی رادیویی خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری جمعا 48 هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان خواهیم داد، ضمن اینکه شتاب برای اتمام واحدهای مسکونی درحال ساخت، روز به روز بیشتر  و به مناسبت‌های مختلف واگذار خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی