مدیران خودروعصر اعتبار

ژاپن آسانسور فضایی را آزمایش می کند

عصر ساختمان- محققان ژاپنی قصد دارند برای نخستین بار یک آسانسور فضایی را آزمایش کنند. این سیستم جایگزینی کم هزینه برای ارسال فضانورد و بار به مدار زمین به حساب می آید.

ژاپن آسانسور فضایی را آزمایش می کند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، محققان ژاپنی قصد دارند در ماه جاری طرح یک آسانسور میان زمین و فضا را آزمایش کنند.

  محققان دانشگاه شیزوکو در نزدیکی توکیو تصمیم دارند یک آسانسور فضایی بسازند که جایگزین کم هزینه ای برای ارسال موشک حامل فضانوردان و محموله بار به مدار زمین است.

  نخستین بار ژاپن طرح خود را برای ساخت یک آسانسور فضایی 6 سال قبل اعلام کرد. اما این نخستین باری است که چنین آزمایشی انجام می شود.

  به هرحال آزمایش ماه جاری شامل نسخه کوچکی از تجهیزات چنین آسانسوری است. طی آزمایشی محققان سعی می کنند یک محفظه کوچک مجهز به موتور (یا همان خودروی آسانسور) را همراه کابلی 10 متری حرکت دهند. این محفظه به وسیله کابل به دو ماهواره کوچک متصل است. ماهواره ها از ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب می شوند و مجهز به دوربین برای رصد این آزمایش هستند. اگر محققان بتوانند محفظه را همراه کابل ها حرکت دهند، این دستاورد به آنان کمک می کند آسانسوری میان زمین و فضا بسازند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی