مدیران خودروعصر اعتبار

حکم مالیاتی برای شهرهای جدید

عصر ساختمان- حکم مالیاتی جدید برای سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید صادر شد.

حکم مالیاتی برای شهرهای جدید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از هیبنا، هیأت وزیران با پیشنهاد در نظر گرفتن معافیت مالیاتی برای شرکت عمران شهرهای جدید در همه استان‌ها و شهرهای کشور به ازای میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها از محل منابع داخلی شرکت‌ها برای تامین فضاهای روبنایی شهرهای جدید موافقت کرد.
  بر این اساس، حکم سرمایه‌گذاری از منابع داخلی شرکت‌های عمران شهرهای جدید برای ایجاد فضاهای آموزشی، خدماتی، فرهنگی و مذهبی به حساب مالیات‌های قطعی شده شرکت از سوی هیات وزیران به تصویب رسید.
  براساس این گزارش، هیات وزیران در جلسه 19 اسفندماه 97 به پیشنهاد شماره 37338.160568 مورخ 1 اسفندماه 97 معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران استفاده از منابع داخلی شرکت‌های عمران شهرهای جدید برای ایجاد فضاهای آموزشی، خدماتی، فرهنگی و مذهبی به عنوان مالیات‌های شرکت را تصویب کرد.
  به این ترتیب و براساس این مصوبه،در اجرای تبصره ماده (5) قانون ایجاد شهرهای جدید – مصوب 1380- سرمایه‌گذاری از محل منابع داخلی شرکت‌های عمران شهرهای جدید برای ایجاد فضاهای آموزشی، خدماتی، فرهنگی و مذهبی به حساب مالیات‌های قطعی شده شرکت منظور خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی