مدیران خودروعصر اعتبار

اعتباری برای جبران خسارت سیل اختصاص نیافت

بازگشایی موقت پل بهداری

عصر ساختمان- شهردار خرم‌آباد با اشاره به وضعیت این شهر پس از سیلاب گفت: هیچ اعتباری برای جبران خسارت سیل نیامد و شهرداری هم توان مالی اجرای این حجم پروژه را ندارد.

اعتباری برای جبران خسارت سیل اختصاص نیافت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر، وحید رشیدی صبح امروز پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه درمورد وضعیت پسا سیل شهر و شهرداری خرم آباد، تا کنون کسی به غیر از استاندار نیامده بگوید در چه وضعیتی است و چه کمکی می توان کرد، اظهار داشت: تا امروز پولی بابت بحران و سیل برای شهرداری واریز نشده است.

  پولی بابت بحران و سیل برای شهرداری خرم آباد واریز نشده است

  وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای انجام پروژه های جبران خسارت انجام داده ایم، تصریح کرد: به هر روی با طی روال قانونی مشاوران پروژه ها انتخاب شدند. در مرحله تهیه نقشه برآورد و اجرا هستیم. هرچند توان اجرای پروژه هایی با این سطح را نداریم.

  شهردار خرم آباد یادآور شد: اگر قرار باشد خیلی از پروژه های شهرداری را انجام ندهیم و حقوق کارکنان را ندهیم اما جبران خسارات سیل خواهد شد.

  ما با علم به مشکلات و بدهی ها به شهرداری ورود پیدا کردیم، اما دیگر پیش بینی مسائل اقتصادی روز کشور را نداشتیم

  رشیدی با تاکید بر اینکه شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی برمبنای درآمدهای عمومی از شهروندان است، هیچ وابستگی سیاسی به هیچ جناح و گروهی ندارد، هیچیک از معاونین ما هم تاکنون سیاسی برخورد نکرده اند، افزود: مشکلات زیاد است، ما هم با علم به این مشکلات و بدهی ها به شهرداری ورود پیدا کردیم، اما دیگر پیش بینی مسائل اقتصادی روز کشور را نداشتیم، کجای دنیا دیده اید قیر تنی یک میلیون تومان که در سال 94 می گفتیم زیاد است را یک دفعه بخواهیم 4.5 میلیون تومان بخریم.

  وی با اشاره به اینکه ما نیاز به یارانه قیر داریم اما کوچکترین کمکی نشده است، رایزنی های متعددی داشته ایم، ادامه داد: ماسه که از مصالح اولیه آسفالت است را هر تن 28 هزار تومان باید خرید کنیم، از تنی 12 هزار تومان به 28 هزار تومان رسیده است. با همین قیمت هم کمیاب شده است.

  بازگشایی موقت پل بهداری برای عبور خودروهای سبک

  شهردار خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شب سیلاب اگر سیل بند داشتیم دو ساعت آب را نگه داری می کرد قطعاً مشکلات امروز را نداشتیم، گفت: یکی از مطالبات ما باید بحث آبخیزداری باشد، در حال حاضر سیلاب مستقیم به درون شهر می آید.

  رشیدی با بیان اینکه در مورد پل بهداری خیلی از کمیته های فنی استان مطرح کردند مشکل فنی دارد، آقای اتابک معاون عمرانی شهرداری پذیرفت پل بهداری را موقتاً برای عبور مرور خودروهای سبک می توان باز کرد به شرط بازدید روزانه، تصریح کرد: اگر تغییری در وضعیت پل ایجاد شد آن را می بندند.

  دال بتنی پل آیت الله کمالوند روی رودخانه هیچ مقاومتی ندارد و اگر یک ماشین سنگین با بار برود فرومیریزد

  وی با تاکید بر اینکه در مورد پل آیت الله کمالوند خود پل مشکلی ندارد اما دال بتنی روی رودخانه هیچ مقاومتی ندارد و اگر یک ماشین سنگین با بار برود فرومیریزد. میلگردهای آن مشخص است، افزود: این دو ماه پس از سیل را در کاغذ بازی هستیم، در مرحله انتخاب مشاور و پیمانکار هستیم. هیچ کمکی برای ترک تشریفات در این بخش هم نشده است.

  شهردار خرم آباد با اشاره به اینکه بازسازی قسمت های تخریبی دیواره ساحلی پروژه هایی نیستند که با منابع جاری بتوانیم انجام دهیم، اما قرارداد بسته ایم و با همین اعتبارات ساحلی خضر 20 درصد پیشرفت دارد، اظهار داشت: در مورد پل افلاک که میراث فرهنگی ایراد گرفته است، در تمام جلسات فنی پیش از طراحی همه دستگاه ها از جمله میراث حضور داشته اند.

  رشیدی گفت: این پل چه مشکلی می تواند برای قلعه فلک الافلاک داشته باشد؟ نه در عرصه تاریخی است و نه ارتفاع بالایی دارد. مراحل تصویب خیلی از پروژه ها به شورای عالی معماری شهرسازی می رود و نماینده میراث در آنجا هم حضور داشته است.

  پروژه هایی که حروف والی بودند!

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اعضای شورای شهر اکثریت قاطع با شهرداری کار می کنند و حمایت دارند، تشکر می کنم از اکثریت شورایی که در بحث سیل پا به پای کارکنان ما بیل هم زدند، تصریح کرد: انتقاداتی از سوی یکی دو نفر از ابتدای شروع کار من بوده و خواهد بود، هیچ وقت هم روی اصول انتقاد نکرده اند.

  شهردار خرم آباد با تاکید بر اینکه انتقادات پیرامون آسفالت معابر، روشنایی، آب نما و … را قبول دارم، نیاز هم نیست توجیح کنم، افزود: هرکسی هر پیمانکاری را می شناسد که می تواند با شهرداری همکاری کند مشکلی نداریم، به تعداد پیمانکاران شهر پروژه داریم، تنها مسئله اعتبار مطرح است.

  رشیدی در خصوص اجرای 4 پروژه از سوی قرارگاه خاتم در خرم آباد، با اشاره به اینکه بخشی از این پروژه ها حروف والی بود و قرار بر اجرای آنها نبود، تنها می خواستند سقف اعتباری پروژه برود بالا که قرارگاه وارد شود، نیت هم خیر بوده است. اما نه طراحی برای بلوار ولایت شد، نه تقاطع کوی فلسطین ادامه داد: این پروژه ها یک برگ طراحی هم ندارند. الان داریم قرارداد طراحی تقاطع غیرهمسطح کوی فلسطین و بلوار ولایت را می بندیم.

  شورای شهر برای بازگشایی شهربازی خرم آباد مذاکره می کند

  وی در رابطه با تعطیلی شهربازی خرم آباد گفت: شهربازی بحثش حقوقی شد و نتوانستیم توافقی با سرمایه گذار قبلی کنیم لذا در فاز حقوقی رفت.

  شهردار خرم آباد با بیان اینکه برای راه اندازی و بستن قرارداد شهربازی ‬با آن شرایط گذشته نمی توانم توافق کنم، تصریح کرد: قرار است اعضای شورا در این رابطه مذاکره کنند و ان شاء الله توافقی می شود و دستگاه نظارتی را در جریان می گذاریم.

  رشیدی هم چنین با اشاره به اینکه در جریان وقوع سیل 792 میلیارد خسارت به زیرساخت های شهری خرم آباد وارد شده است، یادآور شد: خیلی از دیواره های ساحلی به ظاهر سرجایشان هستند و باید بازسازی شوند، از هفته آینده پیگیری اعتبارات را خواهیم داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو