مدیران خودروعصر اعتبار

وقوع سیل در قشم غیرممکن است

عصر ساختمان- عضو شورای عالی استان‌ها گفت: وقوع سیل در قشم به دلیل جزیره‌ای بودن آن غیرممکن است، ولی به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم، آبگرفتگی‌ در محله‌های قدیمی داشته‌ایم که در حال حاضر نیز مشکل رفع شده است.

وقوع سیل در قشم غیرممکن است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از فارس، یعقوب دریانورد نماینده مردم قشم در شورای عالی استان‌ها درباره بارندگی‌های اخیر و وقوع سیل در این جزیره اظهار داشت: باران رحمت خداست و هر چقدر ببارد، برای اهالی جزیره یک نعمت است، ولی اینکه ما نمی‌توانیم از این باران استفاده لازم را ببریم، ضعف ماست و باید نسبت به ایجاد زیرساخت‌های لازم در این جزیره هر چه سریع‌تر اقدام شود.

  وی بیان داشت: حدود 10 سال است که بارندگی‌های زیادی در جزیره قشم نداشته‌ایم، ولی در دو سال اخیر به خصوص امسال بارندگی‌های خوبی در این جزیره اتفاق افتاده است که خیلی از مشکلات کشاورزان را حل کرده و کمکی مؤثری به محیط‌زیست جزیره قشم شده است.

  وی با اشاره به اینکه وقوع سیل در جزیره قشم به دلیل جزیره‌ بودن آن غ یرممکن است، گفت: اخیراً بارندگی زیادی در این جزیره داشته‌ایم که موجب شد آبگرفتگی‌هایی در بعضی از محله‌های قدیمی اتفاق بیفتد، چرا که ما فکری برای آبهای سطحی این محله‌ها نکرده‌ایم و هنگامی که بارندگی اتفاق می‌افتد، آبگرفتگی‌هایی در سطح جزیره ایجاد می‌شود و قطعا در آینده نزدیک نسبت به رفع این مشکل اقدام خواهد شد.

  وی تأکید کرد: در هر صورت هر چقدر باران ببارد به نفع جزیره، محیط‌زیست و مردم آن است و ما نیز باید مشکلات زیرساختی آن را برطرف کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی