مدیران خودروعصر اعتبار

چراغ سبز شورا به خیرین مسکن‌ساز پایتخت

عصر ساختمان- رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران از ارائه طرحی خبر داد که براساس آن تسهیلات ویژه‌ای برای خیرین مسکن‌ساز در تهران که اقدام به تامین مسکن برای اقشار محروم می‌کنند، در نظر گرفته می‌شود.

چراغ سبز شورا به خیرین مسکن‌ساز پایتخت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مجید فراهانی با بیان این‌که طرح ارائه‌ تسهیلات ویژه خیرین مسکن‌ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم با قید یک فوریت تقدیم هیات رییسه شد، اظهار کرد: خوشبختانه با همراهی و امضای 11 عضو این طرح با قید یک فوریت در دستور کار شورا قرار خواهد گرفت.

  وی با بیان این‌که مطابق اصل 31 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشتن مسکن متناسب با نیاز حق هر فرد و خانواده ایرانی است، ادامه داد: دولت موظف است با رعایت اولویت برای افراد نیازمند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه‌ اجرای این اصل را فراهم کند.

  رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان این‌که با وجود مداخلات دولت و فعالیت‌های خیرین مسکن به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده و از دسترس بسیاری از شهروندان دور مانده است، گفت: روند افزایشی نرخ مسکن در سال‌های اخیر سبب شده که توان خرید مسکن در تهران برای اقشار متوسط دور از دسترس به نظر برسد.

  فراهانی با بیان این‌که امام خمینی (ره) با افتتاح حساب 100 امام خمینی (ره) سنگ‌ زیربنای رفع معضل مسکن در کشور را با تکیه بر توان خیرین ایجاد کرده و در ادامه به منظور جلب مشارکت مردم انجمن خیرین مسکن‌ساز ایران در سال 1383 تاسیس شد، اظهار کرد: این انجمن هم‌اکنون با مساعد بنیاد مسکن در مرکز 30 استان و 92 شهرستان دفتر نمایندگی دارد و فعالیت می‌کنند و برهمین اساس طرح ارائه‌ی تسهیلات ویژه خیرین مسکن‌ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم با محوریت ارائه تسهیلات به خیرین مسکن‌ساز پیشنهاد شده است.

  رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به متن پیشنهادی تصریح کرد: در این طرح به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود که به منظور تشویق و ترغیب خیرین مسکن‌ساز برای احداث واحدهای مسکونی اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد شهر تهران تسهیلاتی را در زمان صدور پروانه ساختمانی دریافت کند که می‌توان به تسهیلاتی همچون استفاده از معافیت‌ها و یا تخفیف‌های پیش بینی شده اشاره کرد.

  وی ادامه داد: همچنین در این طرح امکان تقسیط عوارض و حقوق قانونی شهرداری در سقف 36 تا 60 ماه بدون احتساب کارمزد و یا جرائم ناشی از تاخیر برای خیرین مسکن‌ساز در نظر گرفته شده است.

  رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران اضافه کرد: این طرح با 11 امضاء و با قید یک فوریت تقدیم هیات رییسه شده است که در نوبت رسیدگی صحن علنی شورا قرار خواهد گرفت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی