مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر علوم خبر داد:

رایزنی وزارت علوم برای تامین مسکن اعضای هیئت علمی جوان آغاز شد

عصر ساختمان-معاون اداری و مالی وزارت علوم از طرح این وزارت برای تامین مسکن اعضای هیئت علمی جوان خبر داد و گفت: رایزنی با وزارت مسکن و شهرسازی برای تامین مسکن اعضای هیئت علمی جوان آغاز شده است.

رایزنی وزارت علوم برای تامین مسکن اعضای هیئت علمی جوان آغاز شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر، محمدتقی نظرپور درباره وضعیت مسکن اعضای هیئت علمی دانشگاه ها گفت: درخصوص مسکن اعضای هیئت علمی جوان، طرحی را در وزارت علوم شروع کرده ایم، اعضایی که دارای سابقه کمتر از 15 سال داشته و جوان هستند مشمول این طرح می شوند. 

  وی ادامه داد: این طرح را در ابتدا در تهران شروع کردیم، زمینی را انتخاب کردیم ولی به چند دلیل استقبال نشد، چون درآن طرح تاکید ما براین بود اعضای هیئت علمی که مسکن ندارند ثبت نام کنند.

  معاون اداری مالی وزارت علوم افزود: همچنین تامین مبلغی هم که تعیین شده بود، برای اعضای هیئت علمی جوان سخت بود، با اختصاص سهمیه به اعضای هیئت علمی جوان دانشگاه های تهران تعداد ثبت نامی که صورت گرفت، تعدادی نبود که انتظار داشتیم، برای همین امکان خرید زمین توسط ستاد رفاهی وزارت علوم فراهم نشد.

  وی ادامه داد: این درحالی است که اعضای هیئت علمی جوان که در تهران حضور داشته و بدون مسکن هستند، مشکلات بیشتری از اعضای هیئت علمی که در شهرستان ها بوده و بدون مسکن هستند، دارند.

  نظرپور افزود: اعضای هیئت علمی جوان در استان تهران اگر مسکن نداشته باشند باید 70 تا 80 درصد از حقوق خود را بابت مسکن هزینه کنند اما در شهرهای دیگر این هزینه سبک تر است.

  نظرپور یادآورشد: وزارت علوم موازی با این طرح، رایزنی خود را با وزارت مسکن و شهرسازی انجام داده است، تا در شهرستان های مختلف با کمک این وزارتخانه برای اعضای هیئت علمی جوان مسکن تهیه کند.

  وی افزود: در شهرهای کوچکتر این امکان وجود دارد، وزات علوم نیز وام 250 میلیونی ارائه می دهد که اعضای هیئت علمی جوان در شهرهای مختلف می توانند مبلغی هم خود بر روی این مبلغ گذاشته و مسکن مناسبی تهیه کنند.

  معاون اداری مالی وزارت علوم ادامه داد: اما در تهران برای تامین مسکن اعضای هیئت علمی جوان مشکل جدی داریم، معافیت وام با تسهیلات بیشتر یا کارمزد کمتر نیز نداریم. تنها وامی که به اعضای هیئت علمی می دهیم همان وام 250 میلیون تومانی است که هم درصد سود آن  زیاد است و هم در تهران با این پول نمی شود کار خاصی کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
    آرشیو