مدیران خودروعصر اعتبار

مسکن فرهنگیان به کدام معلمان تعلق می‌گیرد؟

عصر ساختمان- محسن حاجی میرزایی گفت یکی از برنامه‌های من تلاش برای ارتقای معیشت معلمان است و انتظار داریم معلمان نیز برای کیفیت بخشی آموزش تلاش بیشتری داشته باشند.

مسکن فرهنگیان به کدام معلمان تعلق می‌گیرد؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از شمانیوز، محسن حاجی میرزایی در دومین نشست خبری خود گفت: همسان‌سازی دریافتی معلمان با حقوق سایر کارکنان دولت را در دستور داریم که متناسب با بودجه و با حرکت‌های تدریجی به سمت بهبود کیفیت کار معلمان باشیم ولی تدوین قانون خاص می‌تواند بهترین کمک را بکند. انتظار داریم معلمان نیز برای کیفیت کارشان تلاش کنند.

  وی ادامه داد: تفاهمنامه هفته قبل برای مسکن دار شدن 170 هزار فرهنگی گام دوم ‌ما بود. نرخ زمین نقش تعیین‌کننده در تعیین نرخ واحد مسکونی دارد. جایی که آموزش و پرورش این طرح 3 ساله پیش‌بینی شده و شهرها و مناطق روستایی را شامل می‌شود. کسانی واجد شرایط هستند که فاقد زمین و ملک باشند و از تسهیلات این حوزه بهره‌مند نشده‌اند. همچنین تاهل و سرپرست خانوار بودن، زنان خودسرپرست با 35 سال سن نیز جزء شمول این طرح است. کلیه همکاران رسمی و قراردادی و بازنشستگان می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند.

  به گفته وی معلمانی که در بافت‌های فرسوده ساکن‌اند و نیازمند بهسازی منازل خود هستند می‌توانند از امتیازات مندرج در توافقنامه بهره‌مند شوند.

  وی درباره هزینه واحدهای مسکونی فرهنگیان گفت: این مسئله به موقعیت جغرافیایی بستگی دارد. وظیفه‌ای که به عهده وزارت راه و شهرسازی قرار دارد این است که در این زمینه تسریع و تسهیل کنند و افراد واجد شرایط را بررسی کنند. اولویت فرهنگیان در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت است. آن دسته از فرهنگیان که در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند و نیاز دارند منزلشان را بازسازی کند می‌توانند از خدمات راه و شهر‌سازی برای بافت‌های فرسوده استفاده کنند.

  وی ابلاغ شیوه نامه تبدیل وضعیت معلمان‌پیش دبستانی و نهضتی و حق التدریس‌ها به همه استانها را گام دیگری در راستای احقاق حقوق معلمان دانست که اجرایی شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی